Konkursai - PRB
21935
page-template-default,page,page-id-21935,,select-theme-ver-1.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,lt
Projekto autoriai
a

Vaida Kumpelienė

Architektė, PRB

Kristina-Martinaityte

Kristina Martinaitytė

Architektė, PRB

Natalija-Isciuk

Natalija Iščiuk

Architektė, PRB

Gintare-Laurikietyte

Gintarė Laurikietytė

Architektė, PRB

Knygynų tinklo „Pegasas“ prekybos stendas-sala.

Architektūrinė idėja kilo galvojant apie asociacijas, kurias mums kelia knygynas – be abejo visų pirma tai spauda, knygos. Taigi viskas, kas susiję su popieriumi.

Origamis-japoniškas popieriaus lankstymo menas. Architektūrinė stendo išraiška paremta origamio lankstiniais, kurie primena garsiąją 1ooo gervių istoriją. Tikėta, kad žmogaus, iš popieriaus sumeistravusio 1000 gervių, noras būtinai išsipildys, o dovanos esmė juk pildyti mums brangių žmonių didesnes ar kuklesnes svajones. Giliai tikime, kad ši poetinė potekstė padės pritraukti tikslinę auditoriją – išsilavinusias, protingas, tačiau taip pat jautrias ir svajingas moteris.

Naudojamos medžiagos – matinis stiklas, organinis stiklas, baldinės medžio drožlių plokštės, sintetinio pluošto atspari dėvėjimuisi kiliminė danga.

Kviečiame nešti žinią, kad šioje jaukioje, tačiau taip pat stilingoje bei modernioje erdvėje klientas ras ne tik materialius daiktus, bet ir džiaugsmą, kurį norime suteikti artimam žmogui, išpildant jo svajones.

Projekte išlaikomas pageidavimas prekes eksponuoti atviroje ekspozicijoje. Pateikiamas siūlomas prekių zonavimas (navigacija). Paliekama galimybė viduje esančių baldų mobilumui. Saugumo sumetimais, pasibaigus prekybinės salos darbo laikui, numatoma lentynas uždaryti, o salos perimetru pastatyti apsaugines juostas (pagal prekybos centro vidinę tvarką).

DAINŲ SLĖNIO INFRASTRUKTŪROS ATNAUJINIMAS IR PRITAIKYMAS VISUOMENĖS POREIKIAMS

IDĖJOS PARINKIMO IR ĮGYVENDINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO PROJEKTAS

Nr2-lapelis-grey-fliped

Dainų slėnis yra strateginė Varėnos miesto vieta, kurioje nuo seno buvo organizuojami dideli ir svarbūs renginiai, patraukli ir tinkama turizmo ir verslo plėtrai.

Teritorija turi išraiškingą kraštovaizdį – tankiai apaugusi spygliuočiais sala, kurioje jau yra vykdomas pramogų verslas – „Nuotykių parkas“, nutiestas modernus dviračių ir pėsčiųjų takas su stilizuotomis atokvėpio vietomis, sporto aikštelėmis. Ežeras tinkamas vandens pramogoms.

  • Varėnos 1-ojo tvenkinio salos (nuo tiltuko), vadinamos, Dainų slėniu, infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas visuomenės, turizmo, komercijos, privataus verslo poreikiams.
  • Modernios, Varėnos miesto ir viso regiono įvaizdį atitinkančios vasaros estrados ir jos prieigų architektūrinės idėjos projektas.

Projekto gen. plano koncepcija – sustiprinti esamą kompozicinę ašį ir išryškinti salos reljefą, antropogeninius elementus.

Į vieną iš projekto uždavinių: sukurti Varėnos miesto, kaip Grybų krašto sostinės, pažintinę ir aktyvaus poilsio infrastruktūrą, pasižiūrėjome kūrybiškai. Nenorėjome projektuoti objektų, siūlyti teritorijos sutvarkymo, formavimo sprendinių, keliančių tiesiogines asociacijas. Projekto sprendiniais įkūnijame patį netikėtumo principą. Koncepcija atsispindi tiek gen. plano sprendiniuose, tiek projekto tūrinėse idėjose. Gen. plano sprendinyje išryškinta esama kompozicinė ašis, šalia kurios suprojektuoti atskiri funkciniai mazgai, talpinantys savyje smulkius, lyg atsitiktinai išsibarsčiusius objektus.

Pagrindiniai  komplekso tūriai – estrada bei dengtų sėdimų žiūrovų vietų (amfiteatras) stoginė. Tūriai suprojektuoti taip, kad maksimaliai įsilietų į aplinką, savo plastišku siluetu paryškintu teritorijoje vyraujantį išraiškingą reljefą. 

Pėsčiųjų ir dviračių taku patekus į salos teritoriją lankytoją iš karto intriguoja atsiverianti perspektyva: du (lyg būtų natūrali gamtos dalis) organiškai  iš reljefo iškylantys  tūriai. Kuriama intriga, kuri atspindinti šio projekto devizą: „Rask mane„. Tūriai tikslingai nukreipti į priešingą pusę nuo pagrindinio pėsčiųjų ir dviračių tako. Tūriai atsiveria į ežero pusę, taip įprasmindami ne vien amfiteatrą, bet ir apžvalgines liepto, kalvose suprojektuotas terasas bei aikštę.

Grybo struktūros principas buvo pritaikytas formuojant projektuojamų tūrių architektūrinei ir konstrukcinei išraiškai: vidinėse tūrių dalyse pabrėžiami skersiniai ryšiai sutankintomis ir neužslėptomis medinėmis sijomis, kurios atlieka ne vien estetinę bet ir laikančiąją funkciją.

Projekto autoriai
a

Vaida Kumpelienė

Architektė, PRB

ieva karvelyte_black

Ieva Stasevičiūtė

Architektė, PRB

Projekto autoriai
ieva karvelyte_black

Ieva Stasevičiūtė

Architektė, PRB

Lietuvos EXPO paviljono koncepcija

LIETUVOS PAVILJONO PASAULINĖJE PARODOJE „EXPO 2015“ PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI.

Koncepcinis Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „Expo 2015“ projektas – vieninga turinio, išorės ir vidinės erdvės įtaigios formos organizavimo visuma, pateikiama pirminių eskizų (tekstinių ir vizualinių projektų) formomis.

Pagrindinė projekto koncepcija – sodas. Iš smulkių modulinių dalių „išauginama“ didesnė struktūra, kurios viduje įrengiamos paviljono ekspozicinės erdvės ir kitos būtinosios patalpos.

Plonų metalo strypų audinys kuria lengvumo, vientisumo, laisvumo,
perregimumo įspūdį, tačiau yra pakankamai tankus ir tvirtas.

Lietuva – nedidelė dinamiška šalis, bet atvira pasauliui, turinti gilias tradicijas, unikalias vertybes. Nykstantis paviljono kontūras neapibrėžia aiškių ribų, o ažūriška struktūra įsileidžia į vidų tiek augaliją, natūralų apšvietimą, tiek inovacijas bei tradicijas, įsimintinus šalį reprezentuojančius momentus, tiek kiekvieną,
norintį pažinti Lietuvą iš arčiau.

„Sodas“ lengvai sumontuojamas ir yra ekspozicijos dalis. Kiekvienas elementas ar jų junginys gali tapti eksponatu, interaktyvia instaliacija ar įgauti kitą paskirtį – taip įprasminama modulinė sistema, „sodas“ tampa išmanusis, o atviros erdvės – sudėtine
parodos dalimi. Projektu siekta senąsias Lietuvos tradicijas pateikti moderniai, šiuolaikiškai, kurti sąsają tarp istorijos bei naujausiųjų pasiekimų.

Esame pasirengę sukauptą patirtį bei profesionalias žinias pritaikyti konstruktyviam bendradarbiavimui.