DAUGIABUČIŲ KVARTALAS KLAIPĖDOS SENAMIESTYJE

Užduotis

Ypatingai jautrioje ir unikalioje Klaipėdos senamiesčio vietoje suprojektuoti prekybos, paslaugų ir pramogų statinių bei daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksą pavadinimu „Danės galerija“.

Sprendimas

Komplekso priešprojektinių pasiūlymų stadijos idėja grindžiama detaliojo plano sprendiniais ir specialiojo plano nuostatomis nustatytais istoriniais paveldosauginiais apribojimais, kurių esmė – teritorijos unikalumas ir išskirtinumas bendrame Klaipėdos miesto, taip pat ir pajūrio regiono kontekste, formuojamo užstatymo kaimynystėje esančių kultūros paveldo objektų – Klaipėdos piliavietės ir bastionų komplekso, P.Lindenau laivų statyklos komplekso reikšmė.
Formuojant architektūrinę idėją buvo atsižvelgta ir į unikalų vietovės landšaftą, kurį lemia Danės upė, jos žiotys bei Kuršių marios, taip pat ir į bendrą Klaipėdos senamiesčio kontekstą su jo šiam kraštui būdingos vokiškos architektūrinės stilistikos dalimi. Stengtasi nekontrastuoti su aplinka, bet kuo darniau įsilieti į bendrą kontekstą tiek pasirinktomis šiai vietovei ir šio krašto architektūrai būdingomis formomis bei tūriais.
Stengiamasi šią teritoriją padaryti kiek įmanoma patrauklesnę visuomenei (taip pat ir kruiziniais laivais sezono metu atplaukiantiems svečiams), kuo labiau pritaikyti jos poreikiams, todėl viena iš esminių gairių – būtinybė atsižvelgti į žmogiškuosius faktorius, t.y. žmogui aplinka turi būti tiesiog jauki, saugi, estetiška, maloni bet kuriuo metų laiku.

Statybos rūšis

Nauja statyba, kapitalinis remontas

Paskirtys

Trys daugiabučiai gyvenamieji namai su prekybos / paslaugų paskirties patalpomis, keturi administracinės paskirties pastatai su prekybos / paslaugų paskirties patalpomis, administracinis pastatas.

Data

gegužės 28, 2018

Kategorija

Gyvenamieji